barış manço, barış manço şarkılarındaki didaktik unsurlar, barış manço doğum günü, barış manço anma, barış manço derneği, anadolu rock, barış manço müzesi, barış manço şarkıları
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/barismancorockdernegiofficial
  • https://www.twitter.com/@barismanco777
  • https://www.instagram.com/barismancorockdernegiofficiall

BARIŞ MANÇO ROCK DERNEĞİ

"Dünya'nın ilk, tek ve en büyük Barış Manço ve Anadolu Rock Müzik Topluluğu"

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Cem Karaca'nın NFT'sine İzin Yok!

Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca, babasının bir fotoğrafı kullanılarak hazırlanan portrenin NFT formatında satışa sunulması üzerine açtığı davayı kazandı.

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca'nın, babasının klasikleşmiş bir fotoğrafından yararlanılarak NFT formatında hazırlanan portrenin satışının durdurulması için açtığı dava sonuçlandı.Karaca'nın ressam Yiğit Mohaç Yücel'e satışın önlenmesi için tedbir kararı aldırdığı davada son sözü İstinaf Mahkemesi söyledi. Yücel'in tedbir kararına itirazını reddeden İstinaf Mahkemesi, yerel mahkemenin verdiği kararın yasaya uygun olduğunu belirtti.

Emrah Karaca'nın avukatı Görkem Gökçe, kararın emsal olduğunu söyledi. Gökçe, "İstinaf Mahkemesi, bu karar ile sadece tedbir kararının hukuka uygunluğunu tespit etmekle kalmamış, aynı zamanda NFT davalarının fikri ve sınai haklar hukuk mahkemelerinde görüleceğine ilişkin değerlendirme de yapmıştır. Bu sebeple karar şimdiden emsal niteliğindedir" dedi.

 

 508 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Saat
Sen Gittin Ya Çıktı!